Sekretariat Instytutu:
pok. 442 (IV piętro):
dla pracowników: 7:00-13:00
dla studentów 10:00-13:00.

LOGO IG

pogoda
logo, most, prostokąt

PROGRAM MOBILNOŚCI STUDENTÓW I DOKTORANTÓW
logo, most, prostokąt

Tagi

REKRUTACJA NA STUDIA 2017/2018

rek_geo rek_gp rek_mpsrek_tirrek_os    

Instytut Geografii  Uniwersytetu  Pedagogicznego  mieści  się na IV i V piętrze głównego budynku uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Podchorążych 2.

Od prawie 70 lat prowadzimy studia na kierunku geografia. Od kilku latUP FOTO – na  kierunkach:  turystyka i rekreacja, gospodarka przestrzenna  (studia inżynierskie), ochrona środowiska (studia inżynierskie wspólnie z Instytutem Biologii); od przyszłego roku (2017/18) planujemy uruchomienie  monitoringu środowiska przyrodniczego (wspólnie z Instytutem Biologii). Prowadzimy także studia doktoranckie w zakresie geografii.

Łącznie kształcimy ok. 700 studentów.

Instytut    zatrudnia    64   pracowników   naukowo-dydaktycznych,  w tym 18 profesorów i doktorów habilitowanych.

Pracownicy Instytutu prowadzą wiele prac badawczych będąc autorami licznych  publikacji  naukowych,  popularno-naukowych  i  podręczników.

Instytut jest wydawcą czterech tytułów czasopism naukowych. Posiadamy własną Bibliotekę, bogate Zbiory Kartograficzne (tradycyjne i cyfrowe) i pracownie naukowe (technik komputerowych i GIS, geologiczną i ochrony środowiska).

Byliśmy organizatorami wielu konferencji naukowych z zakresu geografii i przedsiębiorczości.

Współpracujemy z licznymi uczelniami w Europie w zakresie programu Erasmus Plus, a także posiadamy umowy partnerskie z uczelniami pozaeuropejskimi (np. w Meksyku, Kenii czy Nepalu). W obu przypadkach nasi studenci wyjeżdżają na semestralne studia do różnych krajów, a my przyjmujemy w tym czasie studentów zagranicznych.

geografia publikacja

Historię Instytutu Geografii do roku 2010 i prowadzone przez pracowników badania naukowe przedstawia nasza publikacja: Rozwoj_naukowo-dydaktyczny_IG_UP (pdf 1,9 MB)